Szef Gabinetu Politycznego
Prezesa Rady Ministrów
×
Szef Gabinetu Politycznego
Prezesa Rady Ministrów
img loading booster img loading booster

MAREK SUSKI

O MNIE

Patriotyzm, wiara i rodzina

Marek Suski urodził się w Grójcu w 1958 roku. Pochodzi z rodziny o wielowiekowej tradycji patriotycznej, w której od setek lat pielęgnowano wartości takie jak: patriotyzm, wiara i rodzina.

Jeden z przodków w czasie konfederacji barskiej był marszałkiem ziemi łomżyńskiej i przekazał buławę Kazimierzowi Pułaskiemu. Inny natomiast wyprawił się z hetmanem Żółkiewskim na Moskwę.

Rodzina parlamentarzysty PiS ma również chlubną kartę w historii najnowszej. Starszy brat ojca Marka Suskiego, Władysław Pomian-Suski ps. "Janosik", zginął w powstaniu warszawskim. Z kolei dziadek od strony mamy był żołnierzem Armii Krajowej i zginął podczas II wojny światowej.

Ma żonę Elżbietę, dwoje dzieci Lenę Suską i Piotra Suskiego oraz wnuczkę Anię.

Marek Suski jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość od samego początku jej istnienia. Wcześniej jednak współtworzył ugrupowanie Porozumienie Centrum, z ramienia którego startował w wyborach parlamentarnych na posła. Od blisku 30 lat współpracuję z Jarosławem Kaczyńskim.

Jest Prezesem Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej. W obecnej kadencji Sejmu przewodniczył Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Służb Specjalnych i komisji śledczej ds. zbadania afery Amber Gold.

Marek Suski został członkiem honorowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W 2017 roku Premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Suskiego na Szefa swojego Gabinetu Politycznego.

Jest inicjatorem kilku zespołów parlamentarnych, takich jak Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt.

Pasjonuje się malarstwem, rzeźbą i poezją.

HISTORIA REGIONU

W Ziemi Radomskiej odkryto jedne z najstarszych na ziemiach polskich ślady pobytu człowieka. A trzeba dodać, że ówczesny neandertalczyk był raczej rzadkim gościem w tej części Europy. Wiek krzemiennych narzędzi znalezionych w Tomaszowie koło Rudy Wielkiej - dziesięć kilometrów na południowy zachód od Radomia - określany jest na 250 tysięcy lat. Krzemień wydobywano na miejscu - jest to zatem najstarsze w Polsce zagłębie górnicze.

Strzałka w prawo

Ziemia radomska w I Rzeczypospolitej była częścią powiatu radomskiego w województwie sandomierskim. Obecnie to część województwa mazowieckiego z największym miastem w rejonie Wisły i Pilicy Radomiem. Dynamicznie rozwijające się miasto ( liczba mieszkańców 213 000) jest siedzibą powiatu. radomskiego i Kurii diecezji radomskiej.

RADOMSKIE

OSTATNI TWEET:

Odwiedź nasz profil

NASZE BIURA

Radom

ul. Rynek 9 tel. 48 362 50 32 e-mail: bpms@wp.pl

Grójec

ul. Piłsudskiego 4 (I piętro) Teresa Bednarska tel. 512 814 170

Warka

ul. Warszawska 45 (Budynek CESiR) Teresa Bednarska tel. 512 814 170